Із Львова у Попрад транзитом через Кошице: український півзахисник у Словаччині

Проект Золотий Талант продовжує знайомити з молодими українськими футболістами, що виступають закордоном. Цього разу презентуємо 21-річного півзахисника Вадима Янчака

Народився талановитий хавбек 7 лютого 1999 року у Самборі, що у Львівській області. На юнацькому рівні виступав за костопільський КОЛІПС Штурм.

У 2014 році потрапив до клубної системи ФК Львів, за юнацьку команду якого виступав до 2016 року. У сезоні 2016/17 Вадим відіграв 17 матчів в аматорському чемпіонаті України.

На професіональному рівні дебютував 19 серпня 2017 року в нічийному (1:1) домашньому поєдинку 7-о туру групи А Другої ліги проти вінницької Ниви. Янчак вийшов на поле на 46-й хвилині, замінивши Анатолія Кучинського. У сезоні-2017/18 зіграв 16 матчів у Другій лізі, ще 3 поєдинки провів у Кубку України. До свого активу молодий півзахисник записав один забитий м’яч.

13 липня 2018 року Вадим підписав новий 3-річний контракт з ФК Львів. У Прем’єр-лізі дебютував 4 серпня 2018 року в програному (0:1) виїзному поєдинку 3-о туру проти полтавської Ворскли. Янчак вийшов на заміну на 67-й хвилині.

Янчак проти динамівця Миколенка

У 2019 році доля завела Янчака до Словаччини. Гравець підписав контракт з Локомотивом із Кошице.

«Мені був приємний інтерес з боку Локомотива. Зважив усі за і проти. Вірив, що зможу боротися за місце в складі, а виступи за цей клуб допоможуть мені. Мета на сезон була ясна — залишитися у другій лізі. Сподівався, що зможу допомогти команді залишити зону вильоту, не розчарувати керівництво клубу і фанів», — так коментував свій перехід Янчак офіційному сайту Локомотива.

Та відігравши за залізничників чотири матчі, у яких забив один м’яч, Вадим того ж 2019 року змінив команду: перейшов до словацького Попраду, у якому виступає до цього часу.

Попрад святкує. Янчак (№77).

За цей колектив Янчак зіграв уже 10 матчів.

Український півзахисник регулярно з’являється в основному складі. Помітно, що тренерський штаб розраховує на нашого талановитого футболіста.

Після 17-ти матчів сезону 2019/20 Попрад посідає четверте місце у Другій лізі Словаччини. Команда поступається лідеру — ФК Дукла (Банська-Бистриця) десятьма очками.

У своєму останньому перед карантином матчі Попрад поступився ДАК 1904 (Дунайська Стреда) з рахунком 0:2 — це був чвертьфінал Кубку Словаччини. Янчак під 77 номером відіграв всі 90 хвилин. А за ДАК, до речі, також всю гру відбігав інший український легіонер 21-річний захисник Данило Безкоровайний.

Таланти Футбольний агент: в Україні є 14-річний гравець, яким цікавляться із топ-чемпіонатів

Золотой талант-2020. Назовите тройку лучших игроков марта в категории U-21 (1999-2000 г.р.)

• Владислав Супряга (Днепр-1) (23%, 76 голосов)
  • Виталий Миколенко (Динамо) (22%, 73 голосов)