Чемпіонат ДЮФЛУ U-17: Металург не програв Динамо й випередив Шахтар

Чемпіонат ДЮФЛУ U-17, 5 тур, Карпати, СДЮШОР Ужгород, 2019

Після чотирьох турів у чемпіонаті ДЮФЛУ найстаршої вікової категорії U-17 (футболісти 2003 року народження) було аж сім команд, котрі не втратили жодного очка. Два звітні тури скоротили кількість «максималістів» більше, аніж удвоє: тепер команд без втрат лише три — Атлет, Шахтар та Карпати

Група 1

У центральній зоні зробили підніжку Зміні-Оболонь — земляки з Олімпійського коледжу виграли дербі 2:1, завдали пивоварам першої поразки, самі ж впхнулися до четвірки з 11-ма очками (стільки ж КОДЮСШ зі Щасливого, вона наразі п’ята).

У попередньому турі Чемпіонат ДЮФЛУ U-17: після чотирьох турів семеро ще не втрачали очок

У Зміни (і у Прем’єр-Ниви) тепер по 15 балів, друге й третє місця відповідно. Лідирує ж незворушний Атлет — максимальні 18 балів.

19 жовтня

КОДЮСШ (Щасливе) — ДЮСШ-26 (Київ), Зміна-Оболонь (Київ) — Атлет (Київ), ДЮСШ-15 (Київ) — ВОДЮСШ (Вінниця), Юність (Чернігів) — КДЮСШ Чемпіон (Київ)

20 жовтня

Прем`єр-Нива (Вінниця) — ОК ім.І.Піддубного (Київ).

Група 2

У першому ж матчі з топовою командою досі непереможний Металург таки втратив очки. Щоправда, не всі три, і це робить честь характеру запоріжців.

Після перемоги у 5-му турі над УФК-Олімпіком (забивали Назар Волошин (2), Кіріл Попов та Ілля Скрипник) кияни не менш впевнено перемагали й Металург у турі шостому: 2:0 після першого тайму завдяки голам тих самих Попова й Волошина. А ось по перерві підопічні Сергія Беженара та Євгена Лозинського пропустили від Валентина Демцуна й Станіслава Рокотенського й закінчили двобій 2:2.

Відтепер Металург, маючи на гру більше, очолює таблицю із 16 очками, у Шахтаря — 15 після 5 матчів (не зіграно поєдинок 5-го туру з Чорноморцем, перенесений через зливу). Стільки ж в УФК з Дніпра, динамівці мають 13 балів: у них, та в інших команд вже по 6 матчів.

Міг скоротити відставання від квартету Дніпро, однак на своєму полі не впорався з Чорноморцем. Причому гості забили другий гол аж на першій компенсованій хвилині (рятівником виступив Анатолій Голота).

Відзначаємо й першу перемогу УФК-Олімпік: мінімально було подолано Ворсклу.

Олімпійці перемагають полтавців. Фото Юлії Ніколаєвої.

5 тур

5 жовтня

Ворскла (Полтава) — Дніпро — 0:2

Чорноморець (Одеса) — Шахтар (Донецьк) — не відбувся.

Барса (Суми) — Металург (Запоріжжя) — 1:3

6 жовтня

Арсенал (Київ) — УФК (Дніпро) — 0:2

8 жовтня

Динамо (Київ) — УФК-Олімпік (Харків) — 4:2 (відео)

19 жовтня

Ворскла (Полтава) — Динамо (Київ), Чорноморець (Одеса) — УФК-Олімпік (Харків), Арсенал (Київ) — Дніпро, Барса (Суми) — Шахтар (Донецьк), Металург (Запоріжжя) — УФК (Дніпро).

Група 3

У третьому турі поспіль втрачає очки нещодавній лідер групи Металіст 1925: після поразки від ДЮСШ-11 Чорноморець сталися домашній розгром від Маріуполя та нічия в Олександрії. Як наслідок — харків’яни вилетіли з четвірки на п’яте місце (10 очок).

Неймовірно, але й другий лідер зненацька почав програвати: дві поразки поспіль від новачка Олександрії-Аметист (ще й на своєму полі) та у Дніпрі від Інтера посунули непереможну досі команду на друге місце (12 очок). Стільки ж у третього Маріуполя, який відіграв два звітні тури з розгромами. Четвертим іде ДЮСШ-11, у неї 11 балів.

Лідерство ж захопила Азовсталь, що досі ховалася у затінку. Не пошкодувавши два дніпровські колективи, азовці набрали вже 16 очок.

5 тур

5 жовтня

Інтер (Дніпро) — Азовсталь (Маріуполь) — 0:3

Миколаїв — Олександрія-Аметист (Олександрія) — 1:2 (1 тайм, 2 тайм)

Металіст 1925 (Харків) — Маріуполь — 0:4 (відео)

19 жовтня

Миколаїв — Азовсталь (Маріуполь), Металіст 1925 (Харків) — Інтер (Дніпро), Кремінь (Кременчук) — Олександрія-Аметист (Олександрія), Зірка (Кропивницький) — Маріуполь, МДЮСШ (Дніпро) — ДЮСШ-11 Чорноморець (Одеса).

Група 4

На заході Карпати продовжують крокувати, не помічаючи суперників. Хоча у домашньому матчі 5-го туру з ужгородцями довелося помучитися: вже на 7-й хвилині кіпер левів Дмитро Ледвій змушений був відбивати пенальті. Далі Дмитро Шостак, якого після цього викликали до збірної України U-17 (він забивав і там!), після пасу Дениса Підгурського головою відкрив рахунок. Але настирливі гості пішли на перерву з нічиєю: то Іван Повхан круто обіграв на лівому фланзі двох захисників і пробив повз Ледвія.

Утім, після відпочинку гості отримали своє. Спочатку Шостак реалізував пенальті, а згодом Нікіта Рогачов, що вийшов на заміну, зробив дубль.

Дмитро Шостак, Карпати

Дмитро Шостак. Фото fckarpaty.com.

А в шостому турі, знову вдома, Карпати під орудою тренера Івана Шуги розбили захист ДЮСШ із Тернополя (Денис Яців, Шостак, Рогачов, Назар Дуда, Сергій Давидов). Наголосимо, що завдяки заробленому й реалізованому пенальті Дмитро Шостак забив свій уже 9-й гол у поточному чемпіонаті і є найкращим снайпером у всіх чотирьох групах. А Карпати лідирують з 18 очками після шести матчів.

Не дуже вдало склалися останні матчі для другого лідера західної зони — ВІК-Волинь. Спочатку програш удома УФК-Карпати 2:3, причому у першому таймі забивали тільки гості (Іван Кашперук, Андрій Дурдас, Нікіта Петрук), а по перерві вже двічі й господарі. А в 6-му турі команда з Володимира-Волинського поступилася й Буковині. За Чернівці забив Тарас Гаврилюк.

Таким чином, ВІК-Волинь поки що залишився другим (12 очок), а на п’яти вже наступають та сама Буковина (10) й УФК-Карпати (11). Окрім перемоги над волинянами Академія Карпат обіграла ще й СДЮШОР (забивали Максим Максимець, Роман Назарчук, Іван Кашперук, Андрій Дурдас, в ужгородців відзначилися Іван Повхан і Віталій Хайнас).

Буковинці ж програли в Івано-Франківську, пропустивши до перерви тричі (один гол — від власного гравця Олега Штефуника). Й лише по перерві забили й собі: Емре Мануіла й Максим Беслюбняк.

Додамо, що однакову кількість очок із Буковиною має МФА, який вдома розправився зі Львовом, а в гостях — із Волинню.