Металіст U-14 виграв домашній турнір, подужавши у фіналі Динамо

Юнаки харківського Металіста виграли турнір Перша столиця, здолавши у фіналі київське Динамо. Вперше за 20 років проведення турніру, приуроченого до Дня міста Харкова, цей трофей виграє харківська команда

У футбольному турнірі Перша столиця серед футболістів 2008 р. н., який традиційно проводиться до Дня міста, взяли участь провідні школи України: Металіст, Шахтар, Карпати, Металург, Дніпро, ДВУФК, Барса.

Вісім команд-учасниць турніру були розподілені на дві групи по чотири команди, у яких зіграли кожна з кожною. Матчі цьогорічного турніру проводилися на стадіоні Харківського національного університету внутрішніх сил Динамо Арена. Саме на цьому стадіоні біло-сині під керівництвом Олексія Дроценка здобули трофей у позаминулому році, перемігши у фіналі Шахтар з рахунком 2:0. У минулому, 2020 році, Динамо U14, очолюване Сергієм Беженаром і Євгеном Лозинським, стало срібним призером турніру, поступившись у серії післяматчевих пенальті фінального поєдинку Дніпру.

Зараз Динамо перший матч провело з Барсою й розгромно перемогло.

Динамо U-14 — Барса U-14 — 11:0

Голи: Тлумак (14), Богомолов (15), Романюк (23), Мартинюк (32, 46, 55), Рибак (43), Андрійко (48, 54), Федоренко (50), Люсин (52).

Динамо U-14 (стартовий склад): Костенко — Перкатюк, Лисицький, Петровський, Дяченко, Чубатюк, Тлумак, Богомолов, Романюк, Мартинюк, Чергадзе.

На заміну виходили: Коновалов, Петрушка, Федоренко, Рибак, Люсін, Андрійко, Бугай.

Динамо U-14 — Металург U-14 — 5:1

Голи: Федоренко (13), Андрейко (18), Мартинюк (26), Романюк (50), Рибалка (54) — Вертишев (22).

Динамо U-14 (стартовий складу): Голєнков — Коновалов, Чубатюк, Петрушка, Дяченко, Федоренко, Люсин, Рибак, Романюк, Андрейко, Мартинюк.

Заміни: Петровський, Лисицький, Перкатюк, Богомолов, Тлумак, Мурадян, Бугай.

Динамо U-14 — Дніпро U-14 — 3:2

Голи: Андрійко (9), Мартинюк (16), Романюк (33) — Нефедов (1, 55).

Вилучення: Мартинюк (50).

Динамо U-14 (стартовий складу): Костенко — Коновалов, Петровський, Чубатюк, Лисицький, Дяченко, Люсін, Тлумак, Андрійко, Бугай, Мартинюк.

Заміни: Петрушка, Рибак, Федоренко, Богомолов, Перкатюк, Романюк, Мурадян.

У підсумку Динамо набрало 9 очок і посіло у своїй групі А перше місце. Групу ж В виграв Металіст, який, зокрема, обіграв і Шахтар у другому турі (1:0). Тож у матчі за 3-є місце зійшлися Шахтар і Дніпро, виграли гірники.

Фінал

Металіст U-14 — Динамо U-14 — 1:0

Гол: Бец (7).

Металіст U-14: Мозговий — Бец, Хасанов, Хижин, Мірошник, Ткаченко, Водоп’янов, Татауров, Шерстюк, Грищенко, Бекетов.

Заміни: Шматко, Примак, Машкін, Шаповалов, Кияшко, Шинкаренко, Безкоровайний.

Тренери: Максим Можаєв, Олег Шевченко.

Динамо U-14: Голенков — Коновалов, Петровський, Богомолов, Петрушка, Романюк, Люсін, Андрійко, Рибак, Чубатюк, Федоренко.

Заміни: Лисицький, Перкатюк, Дяченко, Тлумак, Бугай, Мурадян, Меньшиков.

Тренери: Артем Яшкін, Віктор Мороз.

Найкращий бомбардир у складі киян Антон Мартинюк, який забив 5 м’ячів у 3 матчах, але отримав дискваліфікацію на фінальний матч, був удостоєний індивідуальної нагороди. Його було визнано найкращим форвардом турніру.

Як зіграли? Динамо U-16 взяло бронзу на турнірі Champions Cup, обігравши земляків (відео)