На Меморіалі Макарова наймолодші команди Колоса ще не програвали

Днями у кількох населених пунктах Київщини — Ірпені, Конча-Заспі, Вишневому та Лютежі — стартував традиційний зимовий турнір пам’яті легендарного воротаря Олега Макарова. Завершаться змагання 5 лютого

Цьогорічний Меморіал Олега Макарова, що у суботу розпочався на футбольних полях Київської області — вже XXV за ліком. Цього разу він за традицією зібрав розмаїту компанію: тут тобі й клуби Другої ліги, й аматорські колективи, й навіть Guazantees United — збірна вільних агентів з Африки.

Малася виступити на турнірі і ще одна африканська команда — ДС Юнайтед, та футболісти з різних африканських країн запізнилися з оформленням візи. Тож її замінила команда ковалівського Колосу U-17, підсилена юніорами з інших вікових категорій. Окрім неї ковалівський клуб презентують ще два колективи — U-21 і U-19, тож саме за ними найретельніше спостерігатиме проект Золотий Талант.

XXV Меморіал Олега Макарова-2020. Перший тур. 25 січня

Колос U-21 (Ковалівка) — Олімпія (Савинці) — 0:3

Голи: Стрельцов (28), Кунєв (82), Співак (90).

Нереалізований пенальті: Коваленко (Колос, 40).

Колос U-21 (перший тайм): Котовий — Коваленко, Шакун, Чушенко, Цикало, Шамич, Кірик, Сінько, Федоров, Ахмадзаде.

Колос U-21 (другий тайм): Клімов — Шиндир, Альянов, Городенко, Сіренко, Олійник, Уляницький, Шевченко, Радченко, Коваль.

Старт для найстаршої команди ковалівців не склався: вона програла дебютанту турніру із Савинців. На 15-й хвилині ковалівські захисники занадто багато дали часу Євгену Стрельцову у штрафному майданчику, він і відкрив рахунок, повідомляє офсайт Колоса. Підопічні Андрія Костенка не розгубилися, організувавши кілька небезпечних атак, і у середині тайму заробили пенальті. Нажаль, Ілля Коваленко «точку» не реалізував — його удар потягнув голкіпер Олімпії Олексій Казаков.

У другому таймі у обох команд було достатньо шансів, щоб засмутити один одного, але наприкінці гри Олімпія зуміла двічі реалізувати свої шанси.

ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) — Діназ (Вишгород) — 0:1

Гол: Марченко, 86.

Вилучення: Листопад (Лебедин, 71).

Софія (Софіївська Борщагівка) — Колос U-19 (Ковалівка) — 1:3

Голи: Маховка (73) — Федорчук (56, 89), Дероган (74).

А ось юніори Колоса почали з перемоги: у хлопців Владислава Савчука і Андрія Гірчі дублем відзначився 17-річний Владислав Федорчук, і ще один гол в активі Івана Дерогана. Навіть наставник Софії Анатолій Маткевич, не приховував захоплення від організації командних дій та фізичної готовності Колоса U-19. Усі голи відбулися після перерви, коли ковалівці повністю змінили склад і, виснаживши суперника неабиякою мобільністю, дотисли його наприкінці поєдинку.

Рубікон-Вишневе (Київ) — Кудрівка (Ірпінь) — 2:5

Голи: Шишкін (15), Тищенко (65) — Шарило (40, 42), Грищенко (53), Кушнір (72, 84).

ФК ім. Яшина (Київ) — Атлет (Київ) — 0:5

Голи: Гребенюк (5, 13), Русан (22), Карась (74, 87).

Вилучення: Красніков (ФК, 80).

Найперший гол цьогорічного Меморіалу Макарова став яскравою справою бомбардира з Атлета Івана Гребенка, якому асистував 17-річний Олександр Крицький: він промчав лівим флангом і здійснив передачу на дальню стійку, повідомляє офсайт КОФФ. Учасник Аматорської ліги України домінував у цьому матчі, окрім Гребенюка дуплетом вистрілив і 16-річний Вадим Карась, ще один гол записав до свого активу 19-річний нападник Ілля Русан.

Олімпік (Кропивницький) — Джуніорс (Шпитьки) — 0:7

Голи: Костяний (13), Апанчук (18, 34), Скляренко (26), Науменко (77, пенальті), Бахронов (83), Скрипник (87).

Старожили Меморіалу Макарова з Кропивницького (і учасник чемпіонату U-19 серед команд першої ліги) вийшли на поле майже одразу після приїзду до Вишневого. Можливо, саме це спричинило стартову невдачу Олімпіка, який помітно змінився порівняно з попередніми роками — після скандалів з африканськими футболістами Юрій Кевліч і його помічники зробили ставку на вітчизняних юнаків.

Колос U-19 готовий до бою. Фото koloskovalivka.com.

XXV Меморіал Олега Макарова-2020. Другий тур. 26 січня

Група А

Олімпія (Савинці) — ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) — 1:1

Голи: Співак (48) — Грицай (87, пенальті).

Група B

Колос U-19 (Ковалівка) — Рубікон-Вишневе (Київ) — 0:0

Колос U-19 (перший тайм): Кучеренко — Мельник, Дем’яненко, Марчук, Литвинов, Салагай, Сахно, Федорчук, Тілінський, Марченко, Смажелюк.

Колос U-19 (другий тайм): Пащенко — Нагорний, Живиня, Подоль, Шелест, Москаленко, Столяров, Дероган, Джон, Пастернак, Коваль.

У своєму другому матчі на турнірі Колос U-19 знову не програв, зігравши у Вишневому з місцевою командою Рубікон-Вишневе внічию 0:0.

Хлопці Владислава Савчука непогано зіграли у захисті, не дозволивши супернику створити щось небезпечне біля своїх воріт. Щоправда, не все виходило в атакувальних діях.

Кудрівка (Ірпінь) — Любомир (Ставище) — 2:0

Голи: Грищенко (68), Валько (69).

Група С

Джуніорс (Шпитьки) — Колос U-17 (Ковалівка) — 2:2

Голи: Захаревич (24), Ставничий (30, у свої ворота) — Груша (21), Лобок (48).

Колос U-17: Пахолюк (Марціяш, 46) — Ставничий (Орел, 46), Каторгін, Апціаурі (Лобок, 46), Німенко (Вапняр, 46), Малакі (Удовіка, 46) , Вдовенко (Мнишенко, 46), Кашляк, Сергійчук (Лісовенко, 46), Сафончик (Арзуманов, 46), Груша (Свірський, 46).

Зухвалий старт на Меморіалі взяла й наймолодша команда Колоса. Юні футболісти Євгенія Калініченка грали проти дуже потужного аматорського клубу Джуніорс, у складі якого чимало відомих прізвищ, є гравці пляжного футболу та футзалу, до того ж, ця команда є дворазовим віце-чемпіоном Київської області. Тим не менш, юні ковалівці не знітилися, дали бій, зігравши внічию 2:2. У ковалівців голами відзначилися Нікіта Груша та Олександр Лобок.

Колос U-17. Фото koloskovalivka.com

Атлет (Київ) — Олімпік (Кропивницький) — 5:2

Голи: Карась (6), Мовчан (9), Гребенюк (53), Шлапацький (85), Липовий (90+1) — Коломієць (68, пенальті), Затєєв (90+2).

16-річний Вадим Карась забив свій третій м’яч на турнірі й разом із Гребенюком очолює гонку бомбардирів.

С почином! Впервые, но уверенно: сборная студентов выиграла Мемориал Макарова

Золотой Талант Украины-2019. Финал! Назовите тройку лучших игроков 2019 года в категории U-19 (2000 год рождения и моложе)

• Георгий Цитаишвили (Динамо) (24%, 163 голосов)
  • Владислав Ванат (Динамо) (23%, 159 голосов)