«Женя Шахов привітав з переходом у Карпати. Я побажав йому успіхів у Лечче»

В інтерв’ю Інформаційному центру Карпат новачок львівського клубу Артем Козак розповів про нелегкий старт футбольної кар’єри, грецький досвід та очікування від майбутніх поєдинків у зелено-білій футболці

У понеділок Карпати анонсували черговий трансфер. Новачком левів став талановитий 21-річний півзахисник молодіжної збірної України Артем Козак.

— Задоволений, що підписав контракт з Карпатами, — каже Артем. — Передусім важливо, що ця команда представляє західний регіон. Я родом з Волинської області, а Західна Україна — моя домівка. Я щасливий, що приїхав саме у Львів. Мені тут все подобається: колектив, місто, інфраструктура. В клубі створені всі умови для розвитку, прогресу і досягнення високих цілей.

— Раніше ти міг опинитися в Карпатах?

— Так, ще коли був дитиною і грав за Володимир-Волинський. Розмови були з приводу інтересу Карпат та луцької Волині, але конкретика виникла через кілька місяців і я став гравцем київського Динамо.

— У BRW-BIK та Динамо ти виступав разом з Владиславом Дубінчаком. Тепер ви знову зустрілися в Карпатах.

— Так, ми з ним подорожуємо по командах всієї України (сміється). Знаю Влада давно — з 13-ти років. Все почалося у BRW-BIK, куди Дубінчак приїхав з Вінниччини. Потім життя так склалося, що нас обидвох запросили до столиці. Там ми виграли з Динамо ДЮФЛ, потім грали пліч-о-пліч у команді U-19. Згодом я вирушив у Грецію, а потім повернувся в Україну і зустрівся з Владиславом у Арсеналі-Київ. Фактично Карпати стали четвертою командою, де ми виступатимемо разом.

Канонір Дубінчак проти лева Карраскаля

— Колись ти жартома зізнавався, що твій шлях у футбол був певною мірою радикальним — у секцію ти втік безпосередньо зі школи.

— Так, мені було тоді 6 років. Хоч я народився у Ковелі, проте певний період часу провів у сусідньому Люблинці. Там я займався у ДЮСШ, а батьки жили у Ковелі. Коли відбувався набір у секцію, я замість уроків вирішив записатися на футбол. Потім, щоправда, дісталося трохи від мами.

— Твої батьки не мали жодного стосунку до спорту. Вони не заперечували проти твого вибору?

— Ні, оскільки я вирішив для себе, що гратиму у футбол. Звичайно, непросто було їхати з дому у 13-річному віці. Це важкий період, проте я любив футбол і мені вдалося пережити цей складний етап. Фактично протягом 9 років я їздив по 50 кілометрів до Володимира-Волинського і стільки ж у зворотному напрямі. Раз на три дні, інколи рідше, але постійно у дорозі.

— В кожного, мабуть, настає такий момент, коли руки опускаються і хочеться закинути певну справу. Ти щось схоже переживав, коли футбол у твоєму житті був під загрозою?

— У мене, скоріше, така загроза виникала в плані навчання. Я трохи бешкетував, коли вчився у школі-інтернаті. 11-річній дитині важко було зрозуміти, навіщо прокидатися о 5-й ранку, очищати плац від снігу, готувати їсти на весь клас. А ще наряди поза чергою за будь-які провини, наприклад, через лайливі слова. Я пройшов дуже жорстку і хорошу школу.

— Все це було у Володимир-Волинській спеціалізованій школі-інтернаті?

— Так, наряди, форма, погони… Я провів там кілька років, так склалося моє життя. Дисципліна — це чудово, але в дитинстві я хотів грати у футбол, а не прибирати плац (посміхається).

Козак у Греції

— Ще один непростий етап — переїзд у ПАОК. Тобі було лише 18, коли ти поїхав у Грецію.

— Мій переїзд у Салоніки вирішився за кілька днів. Спочатку було нестерпно важко. Мова, стиль життя, оточення — все абсолютно інше і нове. Тільки з часом я опанував грецьку мову. Репетитора у мене не було, але я чудово її розумів. Повноцінно мови не знав, втім багатьма словами та висловами володів та й з хлопцями швидко подружився.

— На той момент за ПАОК грали Євген Шахов та Лео Матос. Старші партнери підтримували тебе?

— Вони дуже допомогли мені. Коли я тренувався з першою командою, то Євген та Лео навіть телефони свої давали, вирішували побутові аспекти, постійно опікувалися мною. Також знайомили з містом, допомогли з адаптацією. Крім того, дали дуже багато цінних порад. До речі, недавно мене Женя Шахов привітав з переходом у Карпати. Я також побажав йому успіхів у Лечче.

Про збірну «У молодіжці Ротань все будує за лекалами національної збірної»

— У складі молодіжної команди ти провів дуже успішний період, здобувши срібну, а потім і золоту медалі першості.

— Це був турнір U-20, де за регламентом могли виступати також кілька старших футболістів. Перший сезон виявився срібним для ПАОК — в нашій групі виступав дуже потужний Олімпіакос, значна частина гравців якого вже роз’їхалася по Європі: у дортмундську Боруссію, Байєр та Шальке. До того ж я отримав травму відразу після того, як забив перший гол.

— Що трапилося?

— У мене надломилася кістка — довелося встановлювати залізну пластину. Грав із нею в нозі аж до того часу, поки не залишив Салоніки, коли все повноцінно загоїлося. В другому сезоні все було набагато краще — ми стали чемпіонами.

18-летний воспитанник волынского футбола Артем Козак дебютировал в первой команде ПАОКА

18-річний Артем Козак дебютує у першій команді ПАОКа

— За ПАОК ти доволі багато забивав. Можна зробити висновок, що був більше зорієнтований на атаку?

— Так, я навіть знаходився у переліку найкращих бомбардирів молодіжного турніру. Тренер перекваліфікував мене, оскільки традиційно я дію у середині поля. Він використовував мене у якості десятки або правого чи лівого вінгера.

— У спарингах за Карпати тренери відводять тобі роль якраз у глибині?

— Це моя класична і рідна позиція в центрі. Такі ж функції я виконував у молодіжній збірній України.

— Нещодавно молодіжка вперше за 10 років виграла Кубок Лобановського.

— Мені дуже подобається грати у команді Руслана Ротаня. У нас чудовий колектив і кваліфікований тренерський штаб. Дуже імпонує футбол, у який нас вчить грати Ротань: контроль м’яча, культура пасу, європейський стиль.

— На полі тебе легко ідентифікувати не лише за номером, стилем гри чи позицією. Зізнайся, коли відростив таку бороду?

— Це все сталося спонтанно — волосся на обличчі з’явилося у доволі юному віці, ще у 14-15 років. Просто з часом намагався окультурити бороду. Барбер-шопи? О, це мої улюблені заклади (посміхається).

Козак (без футболки) — переможець Меморіалу Лобановського

— Твій переїзд до Львова дозволить твоїм батькам частіше бувати на твоїх матчах. Також зовсім скоро у тебе буде нагода познайомитися з вболівальниками Карпат.

— Всього лише три з половиною години і батьки вже тут. У Греції вони бували нечасто, зате частенько навідувалися до Києва. Думаю, батькам сподобається у Львові. Крім того, у мене є кілька знайомих хлопців з карпатівського фан-сектору. Вони вже привітали мене з підписанням контракту з Карпатами. Львів дихає і живе футболом. У нас цікавий початок сезону з Динамо і Шахтарем. Сподіваюся, що на стадіон прийде багато вболівальників, а ми зробимо все можливе, щоб їх порадувати.

В родные края Карпаты вернули во Львов полузащитника Шахтера

Какое место в отборе Евро-2021 (U-21) в группе 8 займет молодежная сборная Украины?

  • Первое (31%, 534 голосов)
  • Второе (27%, 463 голосов)
  • Третье (24%, 421 голосов)
  • Четвертое (9%, 164 голосов)
  • Шестое (6%, 99 голосов)
  • Пятое (3%, 57 голосов)

Всего проголосовало: 1 738

Загрузка ... Загрузка ...


Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.