Довбик виводить збірну України до чвертьфіналу Євро

У матчі 1/8 фіналу чемпіонату Європи зустрічалися збірні України та Швеції. Гра проходила на Хемпден Парк у Глазго. Відзначаємо появу у складі команд двох гравців з реєстру Золотого Таланта. Матч завершився перемогою збірної України — 2:1

Андрій Шевченко з перших хвилин випустив 18-річного захисника Іллю Забарного. У запасі залишився 19-річний воротар Анатолій Трубін.

У складі збірної Швеції вийшов 21-річний хавбек Деян Кулушевскі.

Початок зустрічі вийшов досить рівним. Нагоди мали обидві команди. Спочатку після передачі Ярмоленка міг забивати Яремчук, але з його ударом впорався голкіпер. Свій момент мали й шведи, коли Ісак з вигідної позиції пробив повз ворота. На 27-й хвилині українці відкрили рахунок. Після блискучої передачі Ярмоленка забив Зінченко — 0:1.

Проте, після пропущеного м’яча шведи додали в активності і досягнули свого на 43-й хвилині. Форсберг пробив з-за меж штрафної і м’яч з рикошетом від Забарного залетів у ворота — 1:1. Команди пішли на перерву за нічийного результату.

На 55-й хвилині Сидорчук влучив у стійку, а на 56-й тим же відповів Форсберг. На 66-й хвилині удар Кулушевскі парирував Бущан. На 69-й хвилині після сольного рейду Форсберг влучив у поперечину. На 70-й хвилині попередження отримав Кулушевскі. Другий тайм завершився без голів, хоча шведи виглядали гостріше. Команди зіграють додатковий час.

На 99-й хвилині збірна Швеція залишилася у меншості. Було вилучено Даніельсона за дуже грубу гру проти Бєсєдіна. Перший додатковий час завершився без моментів та без голів. На 121-й хвилині після навісу Зінченка ударом головою Довбик забив переможний м’яч — 1:2. Збірна України виходить до чвертьфіналу Євро-2020.

Швеція — Україна — 1:2

Голи: Форсберг (43) — Зінченко (27), Довбик (121).

Вилучення: Даніельсон (99).

Швеція: Ульсон — Лустіг (Крафт, 83), Лінделеф, Аугістінссон (Бенгстон, 83), Ларсон (Классен, 97), Екдаль, Форсберг, Ісак (Берг, 97), Ульссон (Хеландер, 101), Кулушевскі (Куассон, 96), Даніельсон.

Україна: Бущан — Кривцов, Забарний, Матвієнко, Караваєв, Степаненко (Макаренко, 95), Сидорчук (Безус, 117), Шапаренко (Маліновський, 61), Ярмоленко (Довбик, 106), Зінченко, Яремчук (Бєсєдін, 91; Циганков, 102).

Лауреат Футболіст київського Динамо — поза конкуренцією серед української молоді