Обійшов Луніна й Трубіна: за Рух дебютував другий наймолодший воротар в історії УПЛ

16-річний воротар Руху Юрій-Володимир Герета вчора дебютував у Прем’єр-лізі. Юний воротар з’явився на полі у матчі із Зорею на останніх хвилинах (0:4). Відзначимо, що Герета став другим наймолодшим голкіпером, що дебютували в УПЛ

У матчі 7-го туру чемпіонату України луганська Зоря розгромила львівський Рух із рахунком 4:0. Головний тренер Руху Іван Федик на 90-й хвилині змінив голкіпера: замість Олександра Бандури вийшов 16-річний Юрій-Володимир Герета. За дві хвилини юний голкіпер гостей пропустив гол від 19-річного іранського форварда Саядманеша.

Для юного голкіпера це був дебют в УПЛ. Тим самим, Юрій-Володимир увійшов до реєстру наймолодших голкіперів в УПЛ, поступаючись за віком лише Сергію Перхуну, який очолює список юних воротірв українських чемпіонатів ще із 1993 року. Гереті на момент дебюту виповнилося 16 років і 268 днів, повідомляє сайт УПЛ.

Відзначимо, що у цьому сезоні Юрій-Володимир зіграв два матчі за юнацьку команду Руху. Зокрема, став героєм поєдинку проти Динамо у 6-му турі чемпіонату U-19. Львівська команда мінімально переграла киян, а Герета парирував одинадцятиметровий.

Наймолодші воротарі в чемпіонатах України (1992 — 26.10.2020)

Вік Воротар Клуб Дебют Суперник Рахунок (поле)
16 років 34 дні Сергій ПЕРХУН Дніпро 08.10.1993 Кривбас 2:1 (д)
16 років 268 днів Юрій-Володимир ГЕРЕТА Рух 25.10.2020 Зоря 0:4 (г)
16 років 327 днів Максим КОВАЛЬ Металург З 01.11.2009 Закарпаття 3:0 (д)
16 років 337 днів Павло ІСЕНКО Ворскла 03.07.2020 Львів 2:2 (г)
17 років 44 дні Віктор КАПУСТІН Металург З 08.08.1998 Миколаїв 4:1(д)
17 років 136 днів Олексій ШПАК Таврія 24.05.1994 Нива В 2:2 (д)
17 років 248 днів Андрій ЛУНІН Дніпро 16.10.2016 Карпати 1:1 (г)
17 років 298 днів Анатолий ТРУБІН Шахтар 26.05.2019 Маріуполь 4:0 (д)
17 років 306 днів Андрій ЧЕКОТУН Олімпік 05.07.2020 Дніпро-1 0:2 (д)
17 років 336 днів Сергій ДОЛГАНСЬКИЙ Верес 16.08.1992 Карпати 1:1 (д)

Герой 16-річний воротар Руху Герета: після відбитого пенальті, легко парирував добивання (відео)