Два заключні тури регулярного чемпіонату U-19 серед команд першої ліги мали остаточно визначити всіх учасників плей-оф. Особливо запеклою була фінішна бійка на Заході, хоча й у третій та четвертій групах інтрига тліла до останнього
Група 1
Тут «на прапорці» справді відбувалося щось неймовірне! У 17-му турі очільник таблиці — Ніка зовсім не очікувано поступилася в дербі Прикарпаттю, розгніваному, що його відчепили від поділу путівок ще раніше.
І хоч Ніка згодом і виграла фінішний матч у львівського Динамо, перше місце втратила (37 очок).
Його повернула собі Буковина, адже без спотикань пробігла два останні тури й набрала на одне очко більше.
Лише третім завершив перегони колишній лідер МФА, і залишився без плей-оф. В останньому турі він взагалі поступився й не забив луцькому Адреналіну. Взяв загалом 33 очка і залишив по собі дуже приємне враження.
Четвірку підсумувало Прикарпаття, 26 очок.
17 тур
15 травня
Динамо (Львів) — Буковина (Чернівці) — 1:3
Прикарпаття (Івано-Франківськ) — Ніка (Івано-Франківськ) — 3:2
МФА (Мукачево) — Гірник (Новояворівськ) — 5:1
Темп (Вінниця) — Адреналін (Луцьк) — 1:3
18 тур
22 травня
Адреналін (Луцьк) — МФА (Мукачево) — 1:0
Гірник (Новояворівськ) — Прикарпаття (Івано-Франківськ) — 0:3
Ніка (Івано-Франківськ) — Динамо (Львів) — 5:0
Буковина (Чернівці) — Поділля (Хмельницький) — 3:0
Група 2
Достроково вирішивши, кому презентувати групу на стадії плей-оф, команди не сачкували й у наступних турах. Приміром, достроковий переможець — Оболонь Бровар — здобув ще дві перемоги. Спочатку у клубному дербі була обіграна Зміна-Оболонь.
Після матчу, що відбувався на УТБ у Бучі, старший тренер Оболонь Бровар Олег Мазуренко відзначив: «Вітаю хлопців з перемогою. Практично 75 % гравців, які вийшли сьогодні на матч, це наші вихованці, що у складі пивоварів, що у команді Зміна-Оболонь. Звісно ми на них розраховуємо в подальшому. Повірте, що перемога це не головне: набагато важливіше, щоб вони зростали як футболісти, потрапляли до дорослого футболу та обов’язково себе реалізували.
Ви знаєте, що два наші футболісти викликані до юнацької збірної України, це два Дмитра — Шамич та Сичевський. Приємно, що з нашої команди вже двоє викликається до лав збірної. Ясно, що хотілося, аби їх було більше і ми будемо над цим працювати. Бажаємо хлопцям успіху та щоб вони обов’язково показали себе».
В останньому ж матчі регулярного чемпіонату Оболонь Бровар приймала Полісся. Урочисто, на головному стадіоні клубу: на столичній Оболонь-Арені. Знову забив Самар, йому допоміг Лаврієнко й гості поїхали до Житомира з порожніми руками. А Оболонь Бровар набрала недосяжні для переслідувачів 58 очок.
Попри два голи далеко не Самар став кращим снайпером пивоварів: Артем Дерев’яго засмучував чужих воротарів аж 12 разів (у 17 матчах), він і став найрезультативнішим у групі 2.
Лише на два очка відстав від лідера Колос. Він також на повному серйозі дограв турнір, спочатку бахнув у Києві ДЮСШ-15, потім в Ірпіні набив повну торбу Зміні-Оболонь.
Третім фінішував Любомир (43 очка), також до чільної п’ятірки увійшли Зміна-Оболонь (36) і Чемпіон (33). Він ще може наздогнати конкурента, якщо виграє свій завтрашній матч в одеського Атлетика.
21 тур
15 травня
Полісся (Житомир) — АРЗ (Біла Церква) — 1:0
Зміна-Оболонь (Київ) — Оболонь Бровар (Київ) — 1:2
Голи ОБ: Самар, Чистяк.
Оболонь Бровар: Коломієць — Потопальський, Комаровський (Глошардін, 42), Покойовий, Кузьменков, Сичевський, Цикало (Чистяк, 57), Самар (Ульянченко, 90), Рафальський (Дерев’яго, 55), Шамич (Аракелян, 60), Лаврієнко.
ДЮСШ-15 (Київ) — Колос (Ковалівка) — 0:4
Голи: Федоров (2), Сорокін, Нагорнюк.
Колос: Клімов — Альянов, Шакун, Фільчаков, Козленко, Шевченко, Рожко, Сорокін, Федоров, Олійник, Ахмедзаде.
На заміну виходили: Нагорнюк, Гіда, Черних, Коваленко, Сягровський.
Любомир (Ставище) — Локомотив (Київ) — 5:0
ВОДЮСШ (Вінниця) — Атлетик (Одеса) — 3:1
Чемпіон (Київ) — ФК імені Льва Яшина (Київ) — 2:2
22 тур
21 травня
Оболонь Бровар (Київ) — Полісся (Житомир) — 2:1
Голи ОБ: Лаврієнко, Самар.
Оболонь Бровар: Тумко (Коломієць, 46) — Глошардін (Головко, 89), Потопальський, Кузьменков, Покойовий, Самар, Аракелян (Розгон, 83), Лаврієнко (М. Ульянченко, 72), Чистяк (Новіков, 86), Ольховіков (Цикало, 46), Рафальський (Дерев’яго, 46).
22 травня
АРЗ (Біла Церква) — ВОДЮСШ (Вінниця) — 2:3
ФК імені Льва Яшина (Київ) — Любомир (Ставище) — 1:1
Локомотив (Київ) — ДЮСШ-15 (Київ) — 3:1
Колос (Ковалівка) — Зміна-Оболонь (Київ) — 6:2
Голи: Радченко (6, 67), Нагорнюк (8), Ахмедзаде (53) Кошляк (65 пен.) Федоров (84) — Хмельницький (38), Вояновський (54, пенальті).
Колос: Котовий (Клімов, 46) — Черних, Коваленко (Ахмедзаде, 46), Сягровський, Кірик (Кошляк, 46), Козленко (Альянов, 56), Нагорнюк, Сорокін, Сіренко, Федоров, Радченко.
24 травня
Атлетик (Одеса) — Чемпіон (Київ).
Група 3
Тут заздалегідь визначився переможець (Петриківка із 31-м очком), а ось Маолдіс міг наздогнати за очками черкаський Дніпро. Тим більш, що самі петриківці для цього зробили все, що від них залежало: у передостанньому турі обіграли черкащан, в останньому програли Маолдісу.
Ось тільки самі дніпряни не впоралися з нервами, поступилися у Кропивницькому Олімпіку. Та й Дніпро Черкаси свій заключний поєдинок виграв у Нікополя, набрав 23 бали і залишився другим.
У Кременя було 19, він третій, Маолдіс фінішував із 17 пунктами четвертим.
21 тур
15 травня
Нікополь — Голкіпер (Запоріжжя) — 3:0
Петриківка — Дніпро Черкаси (Черкаси) — 3:0
Олімпік (Кропивницький) — Маолдіс (Дніпро) — 3:2
22 тур
22 травня
Голкіпер (Запоріжжя) — Кремінь (Кременчук) — 0:3
Маолдіс (Дніпро) — Петриківка — 3:1
Дніпро Черкаси (Черкаси) — Нікополь — 3:0
Група 4
І в цій зоні беззаперечний лідер — Дніпро-1 — програв один із матчів, щоправда, у наступному домашньому теж виправився. Досяг позначки у 36 очок і з першого місця промарширував у плей-оф.
А ось другий Авангард відбився від конкурентів вже у передостанньому турі, зігравши унічию з одним із переслідувачів — ДВУОР імені Бубки. В останньому ж закріпив успіх перемогою над Ареною (4:1) і взявши 31 очко забронював другу позицію.
ДВУОР із 27 балами залишився третім, Квадро (25) четвертим.
21 тур
15 травня
Барса (Суми) — Кобра (Харків) — 3:0
Дніпро-1-Борисфен (Дніпро) — Квадро (Первомайський) — 1:0
ДВУОР ім. С.Бубки (Бахмут) — Авангард (Краматорськ) — 0:0
16 травня
Арена (Харків) — Дніпро-1 — 1:0
22 тур
22 травня
Квадро (Первомайський) — Барса (Суми) — 7:1
Голи Квадро: Гуренко (9), Тепляков (13), автогол (30), Гребенюк (46, 68), Гресько (70, 88).
Квадро: Жилін — Острик, Каніщев, Приходько (Кудін, 25), Гресько, Гуренко, Окох, Халютін, Тепляков, Коваленко (Гребенюк, 46), Воловик (Мальцев, 46).
Кобра (Харків) — ДВУОР ім. С.Бубки (Бахмут) — 0:1
Авангард (Краматорськ) — Арена (Харків) — 4:1
Дніпро-1 — Дніпро-1-Борисфен (Дніпро) — 4:0
Голи: Копил (2), Волинець, Маловичко.
Дніпро-1: Веклич (Кабка,46) — Кобельчук (Рагулін,70), Зайков, Жінчин, Швиденко (Донцов,75), Кіреєв, Соловйов, Копил (Гаврилюк,70), Волинець, Митченко (Гора,70), Віговський (Маловичко,70).
Таким чином, до плей-оф вийшли Буковина (Чернівці), Ніка (Івано-Франківськ), Оболонь Бровар (Київ), Колос (Ковалівка), Петриківка, Дніпро Черкаси, Дніпро-1, Авангард (Краматорськ).